مقایسه املاک

مقایسه
You can only compare 4 properties, any new property added will replace the first one from the comparison.

مقالات سایت

جاذبه های طبیعی استان فارس

جاذبه های طبیعی استان فارس

استان فارس ، خواستگاه بخش قابل توجهی از تمدن ایرانی است به همین جهت جای به جای این استان، سرشار از اماکن تاریخی، باستانی است. خود شیراز به بهارش معروف است و طروات این شهر در تمام سال خودنمایی میکندجاری است.

شیراز شهری تماشایی که با جلوه هایی از جنس فرهنگ و ادب بسیاری را راهی سفر میکند. سفری که ، خاطره ای شیرین را در ذهن ها حک می کند . که باعث میشود تا ذره ذره ی این شهر را از نظر بگذرانیم تا هیچ تجربه ای را در گشت و گذارهایمان از دست ندهیم . این بار قصد داریم رنگی تازه به سفرمان بدهیم و از شهر دور شویم و به قلب طبیعت برویم و از چشم اندازهای دیدنی لذت ببریم و خاطره ای متفاوت بسازیم ،  پس با ما همراه باشید .

 

آبشار مارگون

یکی از جاذبه های طبیعی استان فارس ، در ۱۰ کیلومتری مرز این استان با کهگیلویه و بویراحمد و در شهرستان سپیدان، واقع است که با نام آبشار مارگون شناخته می شود. این آبشار در واقع سرچشمه ی رودخانه ی زیر پای خود است و آب آن از دل کوه و از چشمه هایی که بر دیواره ی آن قرار دارند، تامین می گردد.آبشار مارگون بزرگ ‌ترین و مرتفع ‌ترین آبشار چشمه ‌ای جهان است. در بالای آبشار، هیچ رودخانه‌ای قرار ندارد و هزاران چشمه ‌ای که از دل کوه می‌ جوشند و سرازیر می ‌شوند.

آبشار مارگون

# بهترین فصل سفر:  فصل بهار

 

آبشار فدامی

آبشار فدامی را یکی از شگفت انگیزترین دیدنی های طبیعی استان فارس میدانند که وجود چهار نوع آب شور و شیرین و سرد و گرم در آن حیرت بسیاری را برانگیخته است. آب شیرین آبشار در تابستان، سرد و گوارا و در زمستان گرم است و آب شور حالتی برعکس دارد. ارتفاع آبشار آب شور ۱۰ تا ۱۵ متر است و در پایین آن، آبشار آب شیرین با ارتفاع ۱۲ تا ۲۰ متر قرار دارد. با مخلوط شدن آب شور و شیرین در فاصله ۲۰ متری آبشار ، استخر طبیعی را پدید می آید . که شماره را حیرت زده خواهد کرد.

آبشار فدامی

# بهترین فصل سفر: چهار فصل سال

 

آبشار کوهمره سرخی

آبشار کوهمره سرخی یکی از طبیعت های دیدنی استان فاس می باشد که در منطقه‌ای باستانی قرار گرفته است . صدای دلنشین آب ابشار، و  قرار گرفتن آن در منطقه ی جنگلی بسیار چشم نواز در کنار کوه های مرتفع، این منطقه را در جایگاه ویژه ای قرار داده است.

#بهترین فصل سفر: چهار فصل سال

 

تنگ تیزآب

تنگ تیزآب، این منطقه از پوشش جنگلی مناسب برخوردار است که یکی از شاخه های رودخانه ی آب شیرین در آن جریان دارد که گونه‌های مختلف ماهیان بومی در آن به چشم می خورند و درختان آن را بیشتر بنه، بادام، بلوط و بید تشکیل می ‌دهند.تنوع گونه‌ های درختی و عبور یک رودخانه دائمی از جمله ویژگی ‌های این منطقه‌اند. طبیعت کوهپایه ‌ای، توام با پوشش جنگلی و رودخانه دایمی، منظره ‌ای هوس انگیز را در هر چهارفصل به وجود آورده است.

بهترین فصل سفر:بهار و تابستان

 

تنگ بستانک ( بهشت گمشده )

تنگ بستانک یکی از خوش آب و هواترین نقاط ایران است که به دلیل زیبایی های بی بدیلش با عنوان بهشت گمشده شاخته می شود. به دلیل قرار گرفتن در میان دره ی زیبا و مرتفع شرایط ویژه و بسیار مطلوبی در بستانک به وجود آمده است. قدمت چند هزارساله، روستاهای زیبا مانند ساران و کهکرون، چشمه های پر آب، درختان سربه فلک کشیده و رودخانه های جاری، گوشه ای از جاذبه های این منطقه هستند که بسیاری از علاقه مندان را به سوی خود می کشانند.

بهترین فصل سفر:  فصل بهار

 

تنگ براق

تنگ براق دره ای زیباست که به دلیل قرار گیری در منطقه ای کوهستانی چشم اندازهایی زیبای را به شما می دهد. رودخانه‌ ی خروشان، چشمه‌های متعدد، درختان سربه فلک کشیده ، آبشارها ، غارهای زیبا و ستون های آهکی گرد هم آمده اند تا خاطره فراموش نشدنی را در ذهن شما ثبت کنند.

بهترین فصل سفر: بهار و تابستان

 

*در حال تکمیل